
Designer's Choice White Faux Marble and Gold Coffee Table By Homeroots
Gorgeous From Every Angle The Designer'S Choice White Faux Marble And Gold Coffee Table Will Be A Great Centerpiece To Your Space. A Slab Of Rectangular Faux Marble Sits Atop An Open And Airy Gold Geometric Base Making This Table Gorgeous And Sophisticated Yet Not Stuffy. 15.7" X 47.2" X 23.6".
Specifications
| Product Dimensions: | 15.7" H x 47.2" W x 23.6" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Base Material: | Steel |
| Product Color: | White & Gold |
| Product Weight: | 65.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 395070 |
| Product UPC: | 808230052147 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Beautifully Finished With Gold Tone Brass-Plated Steel And White Faux Stone Marble. |
| Modern Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Designer's Choice White Faux Marble and Gold Coffee Table By Homeroots
Gorgeous From Every Angle The Designer'S Choice White Faux Marble And Gold Coffee Table Will Be A Great Centerpiece To Your Space. A Slab Of Rectangular Faux Marble Sits Atop An Open And Airy Gold Geometric Base Making This Table Gorgeous And Sophisticated Yet Not Stuffy. 15.7" X 47.2" X 23.6".
Specifications
| Product Dimensions: | 15.7" H x 47.2" W x 23.6" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Base Material: | Steel |
| Product Color: | White & Gold |
| Product Weight: | 65.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 395070 |
| Product UPC: | 808230052147 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Beautifully Finished With Gold Tone Brass-Plated Steel And White Faux Stone Marble. |
| Modern Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Gorgeous From Every Angle The Designer'S Choice White Faux Marble And Gold Coffee Table Will Be A Great Centerpiece To Your Space. A Slab Of Rectangular Faux Marble Sits Atop An Open And Airy Gold Geometric Base Making This Table Gorgeous And Sophisticated Yet Not Stuffy. 15.7" X 47.2" X 23.6".
Specifications
| Product Dimensions: | 15.7" H x 47.2" W x 23.6" D |
| Product Material: | Steel |
| Product Base Material: | Steel |
| Product Color: | White & Gold |
| Product Weight: | 65.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 395070 |
| Product UPC: | 808230052147 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Beautifully Finished With Gold Tone Brass-Plated Steel And White Faux Stone Marble. |
| Modern Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























