
Deon Black Two Drawer Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the Deon Black Computer Desk! Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface, two spacious drawers with all-metal hardware, and one large shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.2 W x 17.9 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403780 |
| Product UPC: | 808230120648 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Deon Black Drawer Computer Desk |
| Deon Black Drawer Computer |
| Black Drawer Computer Desk |
| Deon Black Drawer |
| Black Drawer Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $171.43
-65%$171.43
$60.00More Images




Deon Black Two Drawer Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the Deon Black Computer Desk! Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface, two spacious drawers with all-metal hardware, and one large shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.2 W x 17.9 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403780 |
| Product UPC: | 808230120648 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Deon Black Drawer Computer Desk |
| Deon Black Drawer Computer |
| Black Drawer Computer Desk |
| Deon Black Drawer |
| Black Drawer Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with the Deon Black Computer Desk! Stylish and super practical, this is a beautiful classic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface, two spacious drawers with all-metal hardware, and one large shelf. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful wenge black finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.2 W x 17.9 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403780 |
| Product UPC: | 808230120648 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Deon Black Drawer Computer Desk |
| Deon Black Drawer Computer |
| Black Drawer Computer Desk |
| Deon Black Drawer |
| Black Drawer Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























