
Dazzling Contemporary Led Walnut Nightstand With Two Drawers By Homeroots
Illuminate your ambience with the Dazzling contemporary LED Walnut Nightstand with Two Drawers. Distinctive in appearance, the walnut veneer nightstand flaunts a light glossy gray middle square finish which allows light to shine through, perfect for those early mornings or midnight woes. Two abundantly spaced drawers provide ample storage options for your night time gear and other personal belongings. Pair this walnut veneer creation with your existing traditional rustic decor for that warm minimalist look. 16" x 23" x 15"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 16 H x 23 W x 15 D |
| Product Material: | Veneer, Mdf |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473032 |
| Product UPC: | 606114587026 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Contemporary Led Walnut Nightstand Drawers |
| Dazzling Contemporary Led Walnut Nightstand |
| Led Walnut Nightstand Drawers |
| Contemporary Led Walnut Nightstand |
| Led Walnut Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $480.05
-65%$480.05
$168.02More Images





Dazzling Contemporary Led Walnut Nightstand With Two Drawers By Homeroots
Illuminate your ambience with the Dazzling contemporary LED Walnut Nightstand with Two Drawers. Distinctive in appearance, the walnut veneer nightstand flaunts a light glossy gray middle square finish which allows light to shine through, perfect for those early mornings or midnight woes. Two abundantly spaced drawers provide ample storage options for your night time gear and other personal belongings. Pair this walnut veneer creation with your existing traditional rustic decor for that warm minimalist look. 16" x 23" x 15"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 16 H x 23 W x 15 D |
| Product Material: | Veneer, Mdf |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473032 |
| Product UPC: | 606114587026 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Contemporary Led Walnut Nightstand Drawers |
| Dazzling Contemporary Led Walnut Nightstand |
| Led Walnut Nightstand Drawers |
| Contemporary Led Walnut Nightstand |
| Led Walnut Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your ambience with the Dazzling contemporary LED Walnut Nightstand with Two Drawers. Distinctive in appearance, the walnut veneer nightstand flaunts a light glossy gray middle square finish which allows light to shine through, perfect for those early mornings or midnight woes. Two abundantly spaced drawers provide ample storage options for your night time gear and other personal belongings. Pair this walnut veneer creation with your existing traditional rustic decor for that warm minimalist look. 16" x 23" x 15"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 16 H x 23 W x 15 D |
| Product Material: | Veneer, Mdf |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473032 |
| Product UPC: | 606114587026 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Contemporary Led Walnut Nightstand Drawers |
| Dazzling Contemporary Led Walnut Nightstand |
| Led Walnut Nightstand Drawers |
| Contemporary Led Walnut Nightstand |
| Led Walnut Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























