
Dark Walnut Wood Nightstand By Homeroots - 347083
This nightstand offers a sophisticated look, clean lines and contemporary style. Add this nightstand to your bedroom to provide an elegant style that will bring you a perfect sleek design.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 17 W x 24 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Copper PU (Veneer) |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347083 |
| Product UPC: | 4512839708508 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 24 Dark Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| Dark Walnut Wood Nightstand |
| 24 Dark Walnut Wood |
| 24 24 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $292.54
-65%$292.54
$102.39More Images


Dark Walnut Wood Nightstand By Homeroots - 347083
This nightstand offers a sophisticated look, clean lines and contemporary style. Add this nightstand to your bedroom to provide an elegant style that will bring you a perfect sleek design.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 17 W x 24 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Copper PU (Veneer) |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347083 |
| Product UPC: | 4512839708508 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 24 Dark Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| Dark Walnut Wood Nightstand |
| 24 Dark Walnut Wood |
| 24 24 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand offers a sophisticated look, clean lines and contemporary style. Add this nightstand to your bedroom to provide an elegant style that will bring you a perfect sleek design.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 17 W x 24 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Copper PU (Veneer) |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347083 |
| Product UPC: | 4512839708508 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 24 Dark Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| Dark Walnut Wood Nightstand |
| 24 Dark Walnut Wood |
| 24 24 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























