
Dark Walnut Wood Nightstand By Homeroots - 347052
This nightstand has the perfect combination of traditional style with a classic look. This nightstand in a dark walnut finish, features a detailed English front and back with three drawers, Felt-Lined top drawer, and perfectly complemented with silver metal drawer pulls. Add this nightstand to any bed side to keep your necessities close by and organized. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 16 W x 25 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347052 |
| Product UPC: | 4512839708140 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 28 Dark Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| Dark Walnut Wood Nightstand |
| 25 28 Dark Walnut Wood |
| 28 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Dark Walnut Wood Nightstand By Homeroots - 347052
This nightstand has the perfect combination of traditional style with a classic look. This nightstand in a dark walnut finish, features a detailed English front and back with three drawers, Felt-Lined top drawer, and perfectly complemented with silver metal drawer pulls. Add this nightstand to any bed side to keep your necessities close by and organized. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 16 W x 25 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347052 |
| Product UPC: | 4512839708140 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 28 Dark Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| Dark Walnut Wood Nightstand |
| 25 28 Dark Walnut Wood |
| 28 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand has the perfect combination of traditional style with a classic look. This nightstand in a dark walnut finish, features a detailed English front and back with three drawers, Felt-Lined top drawer, and perfectly complemented with silver metal drawer pulls. Add this nightstand to any bed side to keep your necessities close by and organized. Some Assembly Required.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 28 H x 16 W x 25 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347052 |
| Product UPC: | 4512839708140 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 28 Dark Walnut Wood Nightstand |
| Walnut Wood Nightstand |
| Dark Walnut Wood Nightstand |
| 25 28 Dark Walnut Wood |
| 28 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























