
Dark Walnut Wood Chest By Homeroots - 347086
This chest is a new rendition to a classic style. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. Add this piece to any bedroom for extra storage with some class.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 17 W x 33 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Copper PU (Veneer) |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347086 |
| Product UPC: | 4512839708539 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 48 Dark Walnut Wood Chest |
| Walnut Wood Chest |
| Dark Walnut Wood Chest |
| 17 33 48 Dark Walnut |
| 33 48 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $732.11
-65%$732.11
$256.24More Images

Dark Walnut Wood Chest By Homeroots - 347086
This chest is a new rendition to a classic style. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. Add this piece to any bedroom for extra storage with some class.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 17 W x 33 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Copper PU (Veneer) |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347086 |
| Product UPC: | 4512839708539 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 48 Dark Walnut Wood Chest |
| Walnut Wood Chest |
| Dark Walnut Wood Chest |
| 17 33 48 Dark Walnut |
| 33 48 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chest is a new rendition to a classic style. The antiqued look is further highlighted with hand applied burnish. Add this piece to any bedroom for extra storage with some class.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 17 W x 33 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Copper PU (Veneer) |
| Finish: | Dark Walnut |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347086 |
| Product UPC: | 4512839708539 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 48 Dark Walnut Wood Chest |
| Walnut Wood Chest |
| Dark Walnut Wood Chest |
| 17 33 48 Dark Walnut |
| 33 48 Dark Walnut Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























