
Dark Walnut legs Coffee Table with Rectangular Clear Glass Top By Homeroots
This table is complete with clear top glass and frosted bottom glass and dark walnut legs to finish the look.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Dark Walnut |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383883 |
| Product UPC: | 4512822755724 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Dark Walnut Legs Coffee Table |
| Walnut Legs Coffee Table Rectangular |
| Walnut Legs Coffee Table |
| Coffee Table Rectangular Clear Glass |
| Legs Coffee Table Rectangular Clear |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Dark Walnut legs Coffee Table with Rectangular Clear Glass Top By Homeroots
This table is complete with clear top glass and frosted bottom glass and dark walnut legs to finish the look.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Dark Walnut |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383883 |
| Product UPC: | 4512822755724 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Dark Walnut Legs Coffee Table |
| Walnut Legs Coffee Table Rectangular |
| Walnut Legs Coffee Table |
| Coffee Table Rectangular Clear Glass |
| Legs Coffee Table Rectangular Clear |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This table is complete with clear top glass and frosted bottom glass and dark walnut legs to finish the look.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Rubberwood |
| Product Color: | Dark Walnut |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383883 |
| Product UPC: | 4512822755724 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Dark Walnut Legs Coffee Table |
| Walnut Legs Coffee Table Rectangular |
| Walnut Legs Coffee Table |
| Coffee Table Rectangular Clear Glass |
| Legs Coffee Table Rectangular Clear |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























