
Dark Walnut And Black Mod Drawer Nightstand By Homeroots
Bring sophistication and style into your space with this Dark Walnut and Black Mod Drawer Nightstand. This nightstand is a high quality piece crafted of durable mahogany wood and veneer and finished in a dashing combination of dark walnut stain, black rattan texture, and gold accents. There are two drawers for storage making this bold and dashing piece a great choice for modern spaces. 25" x 22" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 21 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Two Tone - Dark Walnut & Black Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399254 |
| Product UPC: | 808230075702 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Black Mod Drawer Nightstand |
| Black Mod Drawer Nightstand |
| Dark Walnut Black Mod Drawer |
| Mod Drawer Nightstand |
| Walnut Black Mod Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Dark Walnut And Black Mod Drawer Nightstand By Homeroots
Bring sophistication and style into your space with this Dark Walnut and Black Mod Drawer Nightstand. This nightstand is a high quality piece crafted of durable mahogany wood and veneer and finished in a dashing combination of dark walnut stain, black rattan texture, and gold accents. There are two drawers for storage making this bold and dashing piece a great choice for modern spaces. 25" x 22" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 21 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Two Tone - Dark Walnut & Black Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399254 |
| Product UPC: | 808230075702 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Black Mod Drawer Nightstand |
| Black Mod Drawer Nightstand |
| Dark Walnut Black Mod Drawer |
| Mod Drawer Nightstand |
| Walnut Black Mod Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring sophistication and style into your space with this Dark Walnut and Black Mod Drawer Nightstand. This nightstand is a high quality piece crafted of durable mahogany wood and veneer and finished in a dashing combination of dark walnut stain, black rattan texture, and gold accents. There are two drawers for storage making this bold and dashing piece a great choice for modern spaces. 25" x 22" x 15".
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 25 H x 21 W x 15 D |
| Product Material: | Mahogany Solids & Veneer |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Two Tone - Dark Walnut & Black Finish |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 399254 |
| Product UPC: | 808230075702 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Walnut Black Mod Drawer Nightstand |
| Black Mod Drawer Nightstand |
| Dark Walnut Black Mod Drawer |
| Mod Drawer Nightstand |
| Walnut Black Mod Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























