
Dark Taupe Bookcase By Homeroots
Enhance your living space with this beautifully crafted, dark taupe, wood-look display unit. Featuring clean lines and 5 open concept shelves perfect for displaying your most treasured decorative pieces. This modern unit is sure to liven up your living room. 12" deep x 18.5" wide x 47.25" high.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 47.25 H x 12 W x 18.5 D |
| Product Color: | Dark Taupe |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332830 |
| Product UPC: | 4512822777375 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $268.15
-65%$268.15
$93.85More Images





Dark Taupe Bookcase By Homeroots
Enhance your living space with this beautifully crafted, dark taupe, wood-look display unit. Featuring clean lines and 5 open concept shelves perfect for displaying your most treasured decorative pieces. This modern unit is sure to liven up your living room. 12" deep x 18.5" wide x 47.25" high.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 47.25 H x 12 W x 18.5 D |
| Product Color: | Dark Taupe |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332830 |
| Product UPC: | 4512822777375 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance your living space with this beautifully crafted, dark taupe, wood-look display unit. Featuring clean lines and 5 open concept shelves perfect for displaying your most treasured decorative pieces. This modern unit is sure to liven up your living room. 12" deep x 18.5" wide x 47.25" high.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 47.25 H x 12 W x 18.5 D |
| Product Color: | Dark Taupe |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332830 |
| Product UPC: | 4512822777375 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























