
Dark Taupe Black Metal Dining Table By Homeroots
Gather around for a dinner night with family or friends and enjoy this trendy taupe wood look dining room table that seats up to 6 people. It is thoughtfully designed for a kitchen or dining room setting, offering sturdy black metal legs for an extra touc
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 60in W x 36in D x 31in H |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | Dark Taupe, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839526089 |
| Product SKU: | 366049 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Dining Table |
| Metal Dining Table |
| Taupe Black Metal Dining Table |
| Black Metal Dining |
| Dark Taupe Black Metal Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $565.68
-65%$565.68
$197.99More Images




Dark Taupe Black Metal Dining Table By Homeroots
Gather around for a dinner night with family or friends and enjoy this trendy taupe wood look dining room table that seats up to 6 people. It is thoughtfully designed for a kitchen or dining room setting, offering sturdy black metal legs for an extra touc
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 60in W x 36in D x 31in H |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | Dark Taupe, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839526089 |
| Product SKU: | 366049 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Dining Table |
| Metal Dining Table |
| Taupe Black Metal Dining Table |
| Black Metal Dining |
| Dark Taupe Black Metal Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Gather around for a dinner night with family or friends and enjoy this trendy taupe wood look dining room table that seats up to 6 people. It is thoughtfully designed for a kitchen or dining room setting, offering sturdy black metal legs for an extra touc
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 60in W x 36in D x 31in H |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | Dark Taupe, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839526089 |
| Product SKU: | 366049 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Dining Table |
| Metal Dining Table |
| Taupe Black Metal Dining Table |
| Black Metal Dining |
| Dark Taupe Black Metal Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























