
Dark Grey Velvet With Chrome Trim - Twin Size Bed By Homeroots
Give your bedroom a master appearance with this luxurious twin size bed frame with a wingback headboard upholstered in a rich dark grey velvet-look fabric. The classic contemporary style of this floor length headboard, outlined with chrome nail head trim
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 49.75 H x 45.25 W x 82.75 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Dark Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355771 |
| Product UPC: | 4512839642437 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Twin Size Bed |
| 49 75 Dark Grey Velvet |
| Velvet Chrome Trim Twin Size |
| 75 Dark Grey Velvet Chrome |
| Grey Velvet Chrome Trim Twin |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Dark Grey Velvet With Chrome Trim - Twin Size Bed By Homeroots
Give your bedroom a master appearance with this luxurious twin size bed frame with a wingback headboard upholstered in a rich dark grey velvet-look fabric. The classic contemporary style of this floor length headboard, outlined with chrome nail head trim
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 49.75 H x 45.25 W x 82.75 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Dark Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355771 |
| Product UPC: | 4512839642437 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Twin Size Bed |
| 49 75 Dark Grey Velvet |
| Velvet Chrome Trim Twin Size |
| 75 Dark Grey Velvet Chrome |
| Grey Velvet Chrome Trim Twin |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your bedroom a master appearance with this luxurious twin size bed frame with a wingback headboard upholstered in a rich dark grey velvet-look fabric. The classic contemporary style of this floor length headboard, outlined with chrome nail head trim
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 49.75 H x 45.25 W x 82.75 D |
| Product Material: | Foam |
| Product Color: | Dark Grey |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 355771 |
| Product UPC: | 4512839642437 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Twin Size Bed |
| 49 75 Dark Grey Velvet |
| Velvet Chrome Trim Twin Size |
| 75 Dark Grey Velvet Chrome |
| Grey Velvet Chrome Trim Twin |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























