
Dark Gray Wooden 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This two drawers nightstand offers any bedroom a sophisticated look. Finished in a classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece. 15" X 21" X 24"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 15 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Dark Gray |
| Finish: | Dark Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347119 |
| Product UPC: | 4512839708928 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Dark Gray Wooden Drawer Nightstand |
| Gray Wooden Drawer Nightstand |
| Wooden Drawer Nightstand |
| Dark Gray Wooden Drawer |
| Gray Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $191.44
-65%$191.44
$67.00More Images


Dark Gray Wooden 2 Drawer Nightstand By Homeroots
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This two drawers nightstand offers any bedroom a sophisticated look. Finished in a classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece. 15" X 21" X 24"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 15 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Dark Gray |
| Finish: | Dark Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347119 |
| Product UPC: | 4512839708928 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Dark Gray Wooden Drawer Nightstand |
| Gray Wooden Drawer Nightstand |
| Wooden Drawer Nightstand |
| Dark Gray Wooden Drawer |
| Gray Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This two drawers nightstand offers any bedroom a sophisticated look. Finished in a classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece. 15" X 21" X 24"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 24 H x 15 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Dark Gray |
| Finish: | Dark Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347119 |
| Product UPC: | 4512839708928 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Dark Gray Wooden Drawer Nightstand |
| Gray Wooden Drawer Nightstand |
| Wooden Drawer Nightstand |
| Dark Gray Wooden Drawer |
| Gray Wooden Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























