
Dark Gray Wood Chest By Homeroots
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This five drawers chest offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 47 H x 15 W x 31 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Dark Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347122 |
| Product UPC: | 4512839708959 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 47 Dark Gray Wood Chest |
| Dark Gray Wood Chest |
| Gray Wood Chest |
| 31 47 Dark Gray Wood |
| 47 Dark Gray Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $572.31
-65%$572.31
$200.31More Images


Dark Gray Wood Chest By Homeroots
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This five drawers chest offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 47 H x 15 W x 31 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Dark Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347122 |
| Product UPC: | 4512839708959 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 47 Dark Gray Wood Chest |
| Dark Gray Wood Chest |
| Gray Wood Chest |
| 31 47 Dark Gray Wood |
| 47 Dark Gray Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This five drawers chest offers any bedroom a sophisticated look. Finished in classic finish with metal hardware, the simple moldings and luxurious pull handles add subtle style and appealing detail to each piece.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 47 H x 15 W x 31 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Dark Gray |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347122 |
| Product UPC: | 4512839708959 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 47 Dark Gray Wood Chest |
| Dark Gray Wood Chest |
| Gray Wood Chest |
| 31 47 Dark Gray Wood |
| 47 Dark Gray Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























