
Dark Brown Solid Reclaimed Wood Office Desk With Metal Cladded Frame By Homeroots
This is a stunning office desk featuring a rustic wood top and metal-cladded sides with exposed nail details.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 28 W x 52 D |
| Product Color: | Dark/Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Industrial |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380202 |
| Product UPC: | 4512822853789 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Reclaimed Wood Office Desk |
| Reclaimed Wood Office Desk Metal |
| Wood Office Desk Metal Cladded |
| Brown Solid Reclaimed Wood Office |
| Reclaimed Wood Office Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $871.58
-65%$871.58
$305.05More Images





Dark Brown Solid Reclaimed Wood Office Desk With Metal Cladded Frame By Homeroots
This is a stunning office desk featuring a rustic wood top and metal-cladded sides with exposed nail details.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 28 W x 52 D |
| Product Color: | Dark/Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Industrial |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380202 |
| Product UPC: | 4512822853789 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Reclaimed Wood Office Desk |
| Reclaimed Wood Office Desk Metal |
| Wood Office Desk Metal Cladded |
| Brown Solid Reclaimed Wood Office |
| Reclaimed Wood Office Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a stunning office desk featuring a rustic wood top and metal-cladded sides with exposed nail details.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 30 H x 28 W x 52 D |
| Product Color: | Dark/Medium Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Industrial |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380202 |
| Product UPC: | 4512822853789 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Reclaimed Wood Office Desk |
| Reclaimed Wood Office Desk Metal |
| Wood Office Desk Metal Cladded |
| Brown Solid Reclaimed Wood Office |
| Reclaimed Wood Office Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























