
Dark Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 4 Cabinet Doors By Homeroots - 380240
This is a spectacular sideboard crafted from dark stained mango wood that offers ample storage space for a wide variety of items. This is supported by four, uniquely designed iron legs finished in an antiqued-gold tone that not only add to the visuals of the piece but also contributes to its sturdiness and stability.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 17.3in W x 80.1in D x 29.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853390 |
| Product SKU: | 380240 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinet |
| Wood Finish Sideboard Cabinet Doors |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Dark Brown Solid Mango Wood Finish Sideboard With 4 Cabinet Doors By Homeroots - 380240
This is a spectacular sideboard crafted from dark stained mango wood that offers ample storage space for a wide variety of items. This is supported by four, uniquely designed iron legs finished in an antiqued-gold tone that not only add to the visuals of the piece but also contributes to its sturdiness and stability.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 17.3in W x 80.1in D x 29.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853390 |
| Product SKU: | 380240 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinet |
| Wood Finish Sideboard Cabinet Doors |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is a spectacular sideboard crafted from dark stained mango wood that offers ample storage space for a wide variety of items. This is supported by four, uniquely designed iron legs finished in an antiqued-gold tone that not only add to the visuals of the piece but also contributes to its sturdiness and stability.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 17.3in W x 80.1in D x 29.9in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853390 |
| Product SKU: | 380240 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinet |
| Wood Finish Sideboard Cabinet Doors |
| Solid Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























