
Dark Brown Moroccan Leather Wide Accent chair with Wood and Black Iron Base By Homeroots
Is A Premium, Moroccan Leather Chair In A Dark-Brown Tone With A Solid Matte-Black Iron And Wood Frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 40.5in W x 42in D x 32.5in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376350 |
| Product UPC: | 4512822894751 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Moroccan Leather Wide Accent Chair |
| Accent Chair Wood Black Iron |
| Leather Wide Accent Chair Wood |
| Wide Accent Chair Wood Black |
| Dark Brown Moroccan Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $3,433.74
-65%$3,433.74
$1,201.81More Images



Dark Brown Moroccan Leather Wide Accent chair with Wood and Black Iron Base By Homeroots
Is A Premium, Moroccan Leather Chair In A Dark-Brown Tone With A Solid Matte-Black Iron And Wood Frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 40.5in W x 42in D x 32.5in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376350 |
| Product UPC: | 4512822894751 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Moroccan Leather Wide Accent Chair |
| Accent Chair Wood Black Iron |
| Leather Wide Accent Chair Wood |
| Wide Accent Chair Wood Black |
| Dark Brown Moroccan Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Premium, Moroccan Leather Chair In A Dark-Brown Tone With A Solid Matte-Black Iron And Wood Frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 40.5in W x 42in D x 32.5in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376350 |
| Product UPC: | 4512822894751 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Moroccan Leather Wide Accent Chair |
| Accent Chair Wood Black Iron |
| Leather Wide Accent Chair Wood |
| Wide Accent Chair Wood Black |
| Dark Brown Moroccan Leather |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























