
Dark Brown Mango Wood Finish Sideboard With 4 Cabinet Doors By Homeroots
This is an all-metal, industrial-inspired sideboard finished in a two-tone, gold and black palette featuring four cabinets with perforated door fronts. This is finished in an extravagant two-tone palette that is guaranteed to make it a sensation in any space. It flaunts a matte-black toned chassis that is complemented by distressed gold-toned, perforated metal cabinet doors.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 79in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Gold, Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853673 |
| Product SKU: | 380213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinet |
| Wood Finish Sideboard Cabinet Doors |
| Brown Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Dark Brown Mango Wood Finish Sideboard With 4 Cabinet Doors By Homeroots
This is an all-metal, industrial-inspired sideboard finished in a two-tone, gold and black palette featuring four cabinets with perforated door fronts. This is finished in an extravagant two-tone palette that is guaranteed to make it a sensation in any space. It flaunts a matte-black toned chassis that is complemented by distressed gold-toned, perforated metal cabinet doors.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 79in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Gold, Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853673 |
| Product SKU: | 380213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinet |
| Wood Finish Sideboard Cabinet Doors |
| Brown Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is an all-metal, industrial-inspired sideboard finished in a two-tone, gold and black palette featuring four cabinets with perforated door fronts. This is finished in an extravagant two-tone palette that is guaranteed to make it a sensation in any space. It flaunts a matte-black toned chassis that is complemented by distressed gold-toned, perforated metal cabinet doors.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 79in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Gold, Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822853673 |
| Product SKU: | 380213 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Finish Sideboard Cabinet |
| Wood Finish Sideboard Cabinet Doors |
| Brown Mango Wood Finish Sideboard |
| Mango Wood Finish Sideboard |
| Wood Finish Sideboard Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























