
Dark Brown Fret Work Mirrored Accent Chest By Homeroots
Make an elegant statement with this gorgeous Dark Brown Fret Work Mirrored Accent Chest. Designed with clean lines of geometric fretwork over mirrored glass doors this chest is a contemporary piece to add to your dining room, living room, office or bedroom. Good looking storage is hard to find and this accent cabinet fits the bill.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 14in D x 37.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876559 |
| Product SKU: | 389753 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fret Work Mirrored Accent Chest |
| Brown Fret Work Mirrored Accent |
| Dark Brown Fret Work Mirrored |
| Work Mirrored Accent Chest |
| Fret Work Mirrored Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Dark Brown Fret Work Mirrored Accent Chest By Homeroots
Make an elegant statement with this gorgeous Dark Brown Fret Work Mirrored Accent Chest. Designed with clean lines of geometric fretwork over mirrored glass doors this chest is a contemporary piece to add to your dining room, living room, office or bedroom. Good looking storage is hard to find and this accent cabinet fits the bill.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 14in D x 37.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876559 |
| Product SKU: | 389753 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fret Work Mirrored Accent Chest |
| Brown Fret Work Mirrored Accent |
| Dark Brown Fret Work Mirrored |
| Work Mirrored Accent Chest |
| Fret Work Mirrored Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Make an elegant statement with this gorgeous Dark Brown Fret Work Mirrored Accent Chest. Designed with clean lines of geometric fretwork over mirrored glass doors this chest is a contemporary piece to add to your dining room, living room, office or bedroom. Good looking storage is hard to find and this accent cabinet fits the bill.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 32in W x 14in D x 37.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876559 |
| Product SKU: | 389753 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fret Work Mirrored Accent Chest |
| Brown Fret Work Mirrored Accent |
| Dark Brown Fret Work Mirrored |
| Work Mirrored Accent Chest |
| Fret Work Mirrored Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























