
Dark Brown and Antiqued Gold Coffee Table By Homeroots
The perfect nod to contemporary design and traditional style elements, this Dark Brown and Antique Gold Iron Coffee Table will make the perfect addition to your home. The frame is made from iron and features a simple four legged design. This frame is colored in a dull gold finish. The top of this coffee table is in a dark brown color and is in a square shape. This square table top is surrounded by the gold framing which looks stunning with the contrasting colors. You can use this coffee table anywhere in your home and add a statement piece that is not only unqiue but also offers practical utility as well. 16" H x 23.25" W x 23.25" D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 23.25in W x 23.25in D x 16in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown, Antique Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393181 |
| Product UPC: | 808230033252 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Antiqued Gold Coffee Table |
| Antiqued Gold Coffee Table |
| Dark Brown Antiqued Gold Coffee |
| Dark Brown Antiqued Gold |
| Gold Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Dark Brown and Antiqued Gold Coffee Table By Homeroots
The perfect nod to contemporary design and traditional style elements, this Dark Brown and Antique Gold Iron Coffee Table will make the perfect addition to your home. The frame is made from iron and features a simple four legged design. This frame is colored in a dull gold finish. The top of this coffee table is in a dark brown color and is in a square shape. This square table top is surrounded by the gold framing which looks stunning with the contrasting colors. You can use this coffee table anywhere in your home and add a statement piece that is not only unqiue but also offers practical utility as well. 16" H x 23.25" W x 23.25" D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 23.25in W x 23.25in D x 16in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown, Antique Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393181 |
| Product UPC: | 808230033252 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Antiqued Gold Coffee Table |
| Antiqued Gold Coffee Table |
| Dark Brown Antiqued Gold Coffee |
| Dark Brown Antiqued Gold |
| Gold Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect nod to contemporary design and traditional style elements, this Dark Brown and Antique Gold Iron Coffee Table will make the perfect addition to your home. The frame is made from iron and features a simple four legged design. This frame is colored in a dull gold finish. The top of this coffee table is in a dark brown color and is in a square shape. This square table top is surrounded by the gold framing which looks stunning with the contrasting colors. You can use this coffee table anywhere in your home and add a statement piece that is not only unqiue but also offers practical utility as well. 16" H x 23.25" W x 23.25" D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 23.25in W x 23.25in D x 16in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Iron |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Dark Brown, Antique Gold |
| Top Color: | Gold |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 393181 |
| Product UPC: | 808230033252 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Antiqued Gold Coffee Table |
| Antiqued Gold Coffee Table |
| Dark Brown Antiqued Gold Coffee |
| Dark Brown Antiqued Gold |
| Gold Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























