
Cutie Compact Walnut Finish Single Drawer End Table By Homeroots
This Cutie Compact Walnut Finish Single Drawer End Table is just what it's name implies. The compact profile of this adorable side table gives it a a sleek appearance that can easily fit into most spaces. This transitional end or side table features an easy glide pull out drawer for hidden storage, as well as an open shelf that is handy for storing or display. An ideal catch all for the living room, bedroom, bathroom or hallway.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 13in W x 22in D x 23in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286314 |
| Product UPC: | 689211805231 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Compact Walnut Finish Single Drawer |
| Drawer End Table |
| Walnut Finish Single Drawer End |
| Cutie Compact Walnut Finish Single |
| Finish Single Drawer End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $138.61
-65%$138.61
$48.51More Images




Cutie Compact Walnut Finish Single Drawer End Table By Homeroots
This Cutie Compact Walnut Finish Single Drawer End Table is just what it's name implies. The compact profile of this adorable side table gives it a a sleek appearance that can easily fit into most spaces. This transitional end or side table features an easy glide pull out drawer for hidden storage, as well as an open shelf that is handy for storing or display. An ideal catch all for the living room, bedroom, bathroom or hallway.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 13in W x 22in D x 23in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286314 |
| Product UPC: | 689211805231 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Compact Walnut Finish Single Drawer |
| Drawer End Table |
| Walnut Finish Single Drawer End |
| Cutie Compact Walnut Finish Single |
| Finish Single Drawer End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Cutie Compact Walnut Finish Single Drawer End Table is just what it's name implies. The compact profile of this adorable side table gives it a a sleek appearance that can easily fit into most spaces. This transitional end or side table features an easy glide pull out drawer for hidden storage, as well as an open shelf that is handy for storing or display. An ideal catch all for the living room, bedroom, bathroom or hallway.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 13in W x 22in D x 23in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286314 |
| Product UPC: | 689211805231 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Compact Walnut Finish Single Drawer |
| Drawer End Table |
| Walnut Finish Single Drawer End |
| Cutie Compact Walnut Finish Single |
| Finish Single Drawer End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























