
Curvy Art Deco Style Mirrored Vase By Homeroots
This mirrored vase is simple, yet elegant and full of style. It features a curvy shape with beveled mirrors on the front and back surface. The sides are composed of small mirrored panels. This vase looks great on its own or paired with the smaller size. Make your floral arrangement look even fuller with a mirrored vase! The reflections will make it look like you have twice as many stems as you do!
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 13" W x 6" D |
| Product Color: | Mirrored |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384168 |
| Product UPC: | 4512822758886 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Curvy Art Deco Style Mirrored Vase By Homeroots
This mirrored vase is simple, yet elegant and full of style. It features a curvy shape with beveled mirrors on the front and back surface. The sides are composed of small mirrored panels. This vase looks great on its own or paired with the smaller size. Make your floral arrangement look even fuller with a mirrored vase! The reflections will make it look like you have twice as many stems as you do!
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 13" W x 6" D |
| Product Color: | Mirrored |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384168 |
| Product UPC: | 4512822758886 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This mirrored vase is simple, yet elegant and full of style. It features a curvy shape with beveled mirrors on the front and back surface. The sides are composed of small mirrored panels. This vase looks great on its own or paired with the smaller size. Make your floral arrangement look even fuller with a mirrored vase! The reflections will make it look like you have twice as many stems as you do!
Specifications
| Product Dimensions: | 28" H x 13" W x 6" D |
| Product Color: | Mirrored |
| Product Finish: | Mirrored |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384168 |
| Product UPC: | 4512822758886 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























