
Curved Dark Brown Wood And Black Iron 6 Shelving Unit By Homeroots
A uniquely curved shelving unit made of wood. It features multiple, curved wooden shelves supported by four metal columns.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 37 W x 37 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380588 |
| Product UPC: | 4512822715681 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Black Iron Shelving Unit |
| Brown Wood Black Iron Shelving |
| Wood Black Iron Shelving |
| Black Iron Shelving Unit |
| Curved Dark Brown Wood Black |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,395.08
-65%$2,395.08
$838.28More Images






Curved Dark Brown Wood And Black Iron 6 Shelving Unit By Homeroots
A uniquely curved shelving unit made of wood. It features multiple, curved wooden shelves supported by four metal columns.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 37 W x 37 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380588 |
| Product UPC: | 4512822715681 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Black Iron Shelving Unit |
| Brown Wood Black Iron Shelving |
| Wood Black Iron Shelving |
| Black Iron Shelving Unit |
| Curved Dark Brown Wood Black |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A uniquely curved shelving unit made of wood. It features multiple, curved wooden shelves supported by four metal columns.
Specifications
| Product Category: | Shelves |
| Product Dimensions: | 90 H x 37 W x 37 D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Manufactured Wood |
| Product Style: | Indurstrial |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 380588 |
| Product UPC: | 4512822715681 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Black Iron Shelving Unit |
| Brown Wood Black Iron Shelving |
| Wood Black Iron Shelving |
| Black Iron Shelving Unit |
| Curved Dark Brown Wood Black |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























