
Crystal Clear Acrylic Bookcase By Homeroots
Crafted from clear acrylic and featuring a minimalist modern design. This bookcase's understated look lets your favorite photobooks or intriguing objects take center stage.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 25 H x 22 W x 12 D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Acrylic |
| Frame Material: | Plastic |
| Product Finish: | Clear Acrylic |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389577 |
| Product UPC: | 4512822874869 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Crystal Clear Acrylic Bookcase |
| Clear Acrylic Bookcase |
| Crystal Clear Acrylic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $828.88
-65%$828.88
$290.11More Images




Crystal Clear Acrylic Bookcase By Homeroots
Crafted from clear acrylic and featuring a minimalist modern design. This bookcase's understated look lets your favorite photobooks or intriguing objects take center stage.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 25 H x 22 W x 12 D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Acrylic |
| Frame Material: | Plastic |
| Product Finish: | Clear Acrylic |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389577 |
| Product UPC: | 4512822874869 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Crystal Clear Acrylic Bookcase |
| Clear Acrylic Bookcase |
| Crystal Clear Acrylic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted from clear acrylic and featuring a minimalist modern design. This bookcase's understated look lets your favorite photobooks or intriguing objects take center stage.
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 25 H x 22 W x 12 D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Acrylic |
| Frame Material: | Plastic |
| Product Finish: | Clear Acrylic |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | N |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389577 |
| Product UPC: | 4512822874869 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Crystal Clear Acrylic Bookcase |
| Clear Acrylic Bookcase |
| Crystal Clear Acrylic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























