
Creamy White Secretary Writing or Computer Desk By Homeroots
Refurbish your study with the exquisite and traditional Creamy White Secretary Writing or Computer Desk. An overall clean design, the desk comprises of four drawers, open shelves/compartment and cord cut outs for your wire organizing. Shiny silver-tone metal drawer pulls, crown moldings and an elevated desk top provides an authentic and elegant impression to this space friendly design. Pair it with a sleek chair to complete the home office look best suited to your appeal. 39" x 42" x 23.75"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Secretary desk |
| Product Dimensions: | 39 H x 42 W x 23.75 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | eng wood,pine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Transitional style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402015 |
| Product UPC: | 808230103306 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Creamy White Secretary Writing Computer |
| White Secretary Writing Computer Desk |
| Creamy White Secretary Writing |
| White Secretary Writing Computer |
| Secretary Writing Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $506.73
-65%$506.73
$177.36More Images








Creamy White Secretary Writing or Computer Desk By Homeroots
Refurbish your study with the exquisite and traditional Creamy White Secretary Writing or Computer Desk. An overall clean design, the desk comprises of four drawers, open shelves/compartment and cord cut outs for your wire organizing. Shiny silver-tone metal drawer pulls, crown moldings and an elevated desk top provides an authentic and elegant impression to this space friendly design. Pair it with a sleek chair to complete the home office look best suited to your appeal. 39" x 42" x 23.75"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Secretary desk |
| Product Dimensions: | 39 H x 42 W x 23.75 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | eng wood,pine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Transitional style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402015 |
| Product UPC: | 808230103306 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Creamy White Secretary Writing Computer |
| White Secretary Writing Computer Desk |
| Creamy White Secretary Writing |
| White Secretary Writing Computer |
| Secretary Writing Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbish your study with the exquisite and traditional Creamy White Secretary Writing or Computer Desk. An overall clean design, the desk comprises of four drawers, open shelves/compartment and cord cut outs for your wire organizing. Shiny silver-tone metal drawer pulls, crown moldings and an elevated desk top provides an authentic and elegant impression to this space friendly design. Pair it with a sleek chair to complete the home office look best suited to your appeal. 39" x 42" x 23.75"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Secretary desk |
| Product Dimensions: | 39 H x 42 W x 23.75 D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | eng wood,pine |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Veneer |
| Product Style: | Transitional style |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 402015 |
| Product UPC: | 808230103306 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Creamy White Secretary Writing Computer |
| White Secretary Writing Computer Desk |
| Creamy White Secretary Writing |
| White Secretary Writing Computer |
| Secretary Writing Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























