
Cream Upholstered Padded Seat Accent Chair with Black Metal Frame By Homeroots
An exceptionally comfortable lounge chair that features a perfectly padded, fabric-wrapped seat rested atop a solid metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29.5in W x 28.5in D x 34in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380646 |
| Product UPC: | 4512822716268 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Upholstered Padded Seat |
| Accent Chair Black Metal Frame |
| Padded Seat Accent Chair Black |
| Upholstered Padded Seat Accent Chair |
| Cream Upholstered Padded Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,023.19
-65%$1,023.19
$358.12More Images






Cream Upholstered Padded Seat Accent Chair with Black Metal Frame By Homeroots
An exceptionally comfortable lounge chair that features a perfectly padded, fabric-wrapped seat rested atop a solid metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29.5in W x 28.5in D x 34in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380646 |
| Product UPC: | 4512822716268 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Upholstered Padded Seat |
| Accent Chair Black Metal Frame |
| Padded Seat Accent Chair Black |
| Upholstered Padded Seat Accent Chair |
| Cream Upholstered Padded Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An exceptionally comfortable lounge chair that features a perfectly padded, fabric-wrapped seat rested atop a solid metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29.5in W x 28.5in D x 34in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380646 |
| Product UPC: | 4512822716268 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Upholstered Padded Seat |
| Accent Chair Black Metal Frame |
| Padded Seat Accent Chair Black |
| Upholstered Padded Seat Accent Chair |
| Cream Upholstered Padded Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























