
Cream Upholstered Fabric Seating Wide Accent chair with Wooden Frame and Legs By Homeroots
Is A Posh, Solid Wood Upholstered Armchair Featuring Plush, Cream-Toned Fabric Seating With Matching Lumbar Pillows.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 41.73in W x 43.3in D x 33.07in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376353 |
| Product UPC: | 4512822894720 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fabric Seating Wide Accent Chair |
| Cream Upholstered Fabric Seating |
| Cream Upholstered Fabric Seating Wide |
| Seating Wide Accent Chair Wooden |
| Upholstered Fabric Seating Wide Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,675.09
-65%$1,675.09
$586.28More Images


Cream Upholstered Fabric Seating Wide Accent chair with Wooden Frame and Legs By Homeroots
Is A Posh, Solid Wood Upholstered Armchair Featuring Plush, Cream-Toned Fabric Seating With Matching Lumbar Pillows.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 41.73in W x 43.3in D x 33.07in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376353 |
| Product UPC: | 4512822894720 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fabric Seating Wide Accent Chair |
| Cream Upholstered Fabric Seating |
| Cream Upholstered Fabric Seating Wide |
| Seating Wide Accent Chair Wooden |
| Upholstered Fabric Seating Wide Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Is A Posh, Solid Wood Upholstered Armchair Featuring Plush, Cream-Toned Fabric Seating With Matching Lumbar Pillows.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 41.73in W x 43.3in D x 33.07in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376353 |
| Product UPC: | 4512822894720 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Fabric Seating Wide Accent Chair |
| Cream Upholstered Fabric Seating |
| Cream Upholstered Fabric Seating Wide |
| Seating Wide Accent Chair Wooden |
| Upholstered Fabric Seating Wide Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























