
Cream Slipcover Upholstered Fabric Seating Wide Accent chair with Wooden Frame and Legs By Homeroots
Cream Slipcover Upholstered Fabric Seating Wide Accent chair with Wooden Frame and Legs By Homeroots
A Spectacular Armchair From The Denly Series, Flaunts Plush Cream-Toned Slipcover Seating Guaranteed To Elevate Your Space.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 38.18in W x 38.42in D x 34.84in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376358 |
| Product UPC: | 4512822894676 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Slipcover Upholstered Fabric Seating |
| Seating Wide Accent Chair Wooden |
| Fabric Seating Wide Accent Chair |
| Slipcover Upholstered Fabric Seating Wide |
| Cream Slipcover Upholstered |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,371.89
-65%$1,371.89
$480.16More Images


Cream Slipcover Upholstered Fabric Seating Wide Accent chair with Wooden Frame and Legs By Homeroots
A Spectacular Armchair From The Denly Series, Flaunts Plush Cream-Toned Slipcover Seating Guaranteed To Elevate Your Space.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 38.18in W x 38.42in D x 34.84in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376358 |
| Product UPC: | 4512822894676 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Slipcover Upholstered Fabric Seating |
| Seating Wide Accent Chair Wooden |
| Fabric Seating Wide Accent Chair |
| Slipcover Upholstered Fabric Seating Wide |
| Cream Slipcover Upholstered |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A Spectacular Armchair From The Denly Series, Flaunts Plush Cream-Toned Slipcover Seating Guaranteed To Elevate Your Space.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 38.18in W x 38.42in D x 34.84in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376358 |
| Product UPC: | 4512822894676 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Slipcover Upholstered Fabric Seating |
| Seating Wide Accent Chair Wooden |
| Fabric Seating Wide Accent Chair |
| Slipcover Upholstered Fabric Seating Wide |
| Cream Slipcover Upholstered |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























