
Cream Poly Linen Seat Accent Chair with Gold Stainless Steel Frame By Homeroots
A posh club chair featuring poly-linen covered, cushioned seating that is mounted on a stainless steel frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28.5in D x 32in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380636 |
| Product UPC: | 4512822716169 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Linen Seat Accent Chair Gold |
| Cream Poly Linen Seat |
| Poly Linen Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Gold Stainless |
| Cream Poly Linen Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,796.38
-65%$1,796.38
$628.73More Images






Cream Poly Linen Seat Accent Chair with Gold Stainless Steel Frame By Homeroots
A posh club chair featuring poly-linen covered, cushioned seating that is mounted on a stainless steel frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28.5in D x 32in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380636 |
| Product UPC: | 4512822716169 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Linen Seat Accent Chair Gold |
| Cream Poly Linen Seat |
| Poly Linen Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Gold Stainless |
| Cream Poly Linen Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A posh club chair featuring poly-linen covered, cushioned seating that is mounted on a stainless steel frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31in W x 28.5in D x 32in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380636 |
| Product UPC: | 4512822716169 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Linen Seat Accent Chair Gold |
| Cream Poly Linen Seat |
| Poly Linen Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Gold Stainless |
| Cream Poly Linen Seat Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























