
Cream Fabric Wrapped Medium Brown Accent Chair with Wooden Frame By Homeroots
A classy living room chair that flaunts soft fabric-covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 28in W x 27in D x 30.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380651 |
| Product UPC: | 4512822716312 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wrapped Medium Brown Accent Chair |
| Brown Accent Chair Wooden Frame |
| Medium Brown Accent Chair Wooden |
| Brown Accent Chair Wooden |
| Accent Chair Wooden Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,250.59
-65%$1,250.59
$437.71More Images






Cream Fabric Wrapped Medium Brown Accent Chair with Wooden Frame By Homeroots
A classy living room chair that flaunts soft fabric-covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 28in W x 27in D x 30.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380651 |
| Product UPC: | 4512822716312 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wrapped Medium Brown Accent Chair |
| Brown Accent Chair Wooden Frame |
| Medium Brown Accent Chair Wooden |
| Brown Accent Chair Wooden |
| Accent Chair Wooden Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A classy living room chair that flaunts soft fabric-covered seating rested atop a sturdy wooden frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 28in W x 27in D x 30.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380651 |
| Product UPC: | 4512822716312 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wrapped Medium Brown Accent Chair |
| Brown Accent Chair Wooden Frame |
| Medium Brown Accent Chair Wooden |
| Brown Accent Chair Wooden |
| Accent Chair Wooden Frame |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























