
Cream Fabric Wrapped Accent Chair with Metal Frame By Homeroots
Cream Fabric Wrapped Accent Chair with Metal Frame |A stylish, fabric-wrapped accent chair braced by a sturdy, matte-black toned metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31.88in W x 24.4in D x 28.93in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380642 |
| Product UPC: | 4512822716220 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wrapped Accent Chair Metal Frame |
| Cream Fabric Wrapped Accent Chair |
| Fabric Wrapped Accent Chair Metal |
| Accent Chair Metal Frame |
| Fabric Wrapped Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,326.39
-65%$1,326.39
$464.24More Images





Cream Fabric Wrapped Accent Chair with Metal Frame By Homeroots
Cream Fabric Wrapped Accent Chair with Metal Frame |A stylish, fabric-wrapped accent chair braced by a sturdy, matte-black toned metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31.88in W x 24.4in D x 28.93in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380642 |
| Product UPC: | 4512822716220 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wrapped Accent Chair Metal Frame |
| Cream Fabric Wrapped Accent Chair |
| Fabric Wrapped Accent Chair Metal |
| Accent Chair Metal Frame |
| Fabric Wrapped Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Cream Fabric Wrapped Accent Chair with Metal Frame |A stylish, fabric-wrapped accent chair braced by a sturdy, matte-black toned metal frame.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 31.88in W x 24.4in D x 28.93in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Frame Material: | Metal |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380642 |
| Product UPC: | 4512822716220 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wrapped Accent Chair Metal Frame |
| Cream Fabric Wrapped Accent Chair |
| Fabric Wrapped Accent Chair Metal |
| Accent Chair Metal Frame |
| Fabric Wrapped Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























