
Cream Fabric Seat Accent Chair with Natural Wood Frame By Homeroots
Expertly crafted from high-quality rubberwood, a spectacular club chair that flaunts plush, cream-toned fabric upholstery and provides exceptional comfort.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 34.75in W x 28.25in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380645 |
| Product UPC: | 4512822716251 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Natural Wood Frame |
| Fabric Seat Accent Chair Natural |
| Seat Accent Chair Natural Wood |
| Fabric Seat Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,426.65
-65%$1,426.65
$499.33More Images








Cream Fabric Seat Accent Chair with Natural Wood Frame By Homeroots
Expertly crafted from high-quality rubberwood, a spectacular club chair that flaunts plush, cream-toned fabric upholstery and provides exceptional comfort.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 34.75in W x 28.25in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380645 |
| Product UPC: | 4512822716251 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Natural Wood Frame |
| Fabric Seat Accent Chair Natural |
| Seat Accent Chair Natural Wood |
| Fabric Seat Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Expertly crafted from high-quality rubberwood, a spectacular club chair that flaunts plush, cream-toned fabric upholstery and provides exceptional comfort.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 34.75in W x 28.25in D x 29.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380645 |
| Product UPC: | 4512822716251 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Fabric Seat Accent Chair |
| Accent Chair Natural Wood Frame |
| Fabric Seat Accent Chair Natural |
| Seat Accent Chair Natural Wood |
| Fabric Seat Accent Chair |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























