
Cream Fabric Covered Cushioned Demi Lune Accent Chair with Wooden Frame By Homeroots
Cream Fabric Covered Cushioned Demi Lune Accent Chair with Wooden Frame |A stylish chair that features a fabric covered seat and back mounted on a unique wooden base.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29.75in W x 29in D x 33.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380643 |
| Product UPC: | 4512822716237 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cushioned Demi Lune Accent Chair |
| Cream Fabric Covered Cushioned Demi |
| Lune Accent Chair Wooden Frame |
| Demi Lune Accent Chair Wooden |
| Fabric Covered Cushioned Demi Lune |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,417.36
-65%$1,417.36
$496.08More Images





Cream Fabric Covered Cushioned Demi Lune Accent Chair with Wooden Frame By Homeroots
Cream Fabric Covered Cushioned Demi Lune Accent Chair with Wooden Frame |A stylish chair that features a fabric covered seat and back mounted on a unique wooden base.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29.75in W x 29in D x 33.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380643 |
| Product UPC: | 4512822716237 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cushioned Demi Lune Accent Chair |
| Cream Fabric Covered Cushioned Demi |
| Lune Accent Chair Wooden Frame |
| Demi Lune Accent Chair Wooden |
| Fabric Covered Cushioned Demi Lune |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Cream Fabric Covered Cushioned Demi Lune Accent Chair with Wooden Frame |A stylish chair that features a fabric covered seat and back mounted on a unique wooden base.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 29.75in W x 29in D x 33.75in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380643 |
| Product UPC: | 4512822716237 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cushioned Demi Lune Accent Chair |
| Cream Fabric Covered Cushioned Demi |
| Lune Accent Chair Wooden Frame |
| Demi Lune Accent Chair Wooden |
| Fabric Covered Cushioned Demi Lune |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























