
Cosmo Square Dining Table Transparent By LumiSource - DT-COSMOSQ2 NAGL
Full of Modern elegance, the Cosmo Square Dining Table by LumiSource will elevate your room in effortless style. Perfect for weekday meals and weekend gatherings alike, the Cosmo features a stunning geometrical metal base and a sleek square top. Available in a variety of amazing combinations, choose the one that fits your space perfectly.
Specifications
| Product Dimensions | 30.25 H x 36 W x 36 L |
| Inside Length | 15" |
| Floor To Apron | 29.25" |
| Length Overhang | 10.5" |
| Width Overhang | 10.5" |
| Inside Width | 15" |
| Table Top Thickness | 0.375" |
| Product Material: | Clear Glass, Metal |
| Product Color: | Natural Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | DT-COSMOSQ2 NAGL |
| Product UPC: | 681144201593 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed dining height |
| Square glass top |
| Natural metal base |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $290.00
-65%$290.00
$101.50More Images





Cosmo Square Dining Table Transparent By LumiSource - DT-COSMOSQ2 NAGL
Full of Modern elegance, the Cosmo Square Dining Table by LumiSource will elevate your room in effortless style. Perfect for weekday meals and weekend gatherings alike, the Cosmo features a stunning geometrical metal base and a sleek square top. Available in a variety of amazing combinations, choose the one that fits your space perfectly.
Specifications
| Product Dimensions | 30.25 H x 36 W x 36 L |
| Inside Length | 15" |
| Floor To Apron | 29.25" |
| Length Overhang | 10.5" |
| Width Overhang | 10.5" |
| Inside Width | 15" |
| Table Top Thickness | 0.375" |
| Product Material: | Clear Glass, Metal |
| Product Color: | Natural Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | DT-COSMOSQ2 NAGL |
| Product UPC: | 681144201593 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed dining height |
| Square glass top |
| Natural metal base |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Full of Modern elegance, the Cosmo Square Dining Table by LumiSource will elevate your room in effortless style. Perfect for weekday meals and weekend gatherings alike, the Cosmo features a stunning geometrical metal base and a sleek square top. Available in a variety of amazing combinations, choose the one that fits your space perfectly.
Specifications
| Product Dimensions | 30.25 H x 36 W x 36 L |
| Inside Length | 15" |
| Floor To Apron | 29.25" |
| Length Overhang | 10.5" |
| Width Overhang | 10.5" |
| Inside Width | 15" |
| Table Top Thickness | 0.375" |
| Product Material: | Clear Glass, Metal |
| Product Color: | Natural Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | DT-COSMOSQ2 NAGL |
| Product UPC: | 681144201593 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed dining height |
| Square glass top |
| Natural metal base |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























