
Cosmo Brown And Black Corner Bar Cabinet By Homeroots
Add a little fun and fashion flair to your space with this Cosmo Brown and Black Corner Bar Cabinet. This compact cabinet features an easy-open front door that pulls down to reveal bar accessory and bottle storage while doubling as a counter or serving shelf. A mirrored back wall provides added elegance, while the open cubbie space and three pull out drawers add room for display, storage and organization. Funky geometric side panels frame the sides adding an air of contemporary chic. 49" x 35" x 25"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35in W x 25in D x 49in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch,Birch Veneer,Mirror,Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Dark tobacco and black finish |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Pentagon |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099937 |
| Product SKU: | 401678 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Black Corner Bar Cabinet |
| Corner Bar Cabinet |
| Black Corner Bar Cabinet |
| Cosmo Brown Black Corner Bar |
| Brown Black Corner Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $646.21
-65%$646.21
$226.17More Images








Cosmo Brown And Black Corner Bar Cabinet By Homeroots
Add a little fun and fashion flair to your space with this Cosmo Brown and Black Corner Bar Cabinet. This compact cabinet features an easy-open front door that pulls down to reveal bar accessory and bottle storage while doubling as a counter or serving shelf. A mirrored back wall provides added elegance, while the open cubbie space and three pull out drawers add room for display, storage and organization. Funky geometric side panels frame the sides adding an air of contemporary chic. 49" x 35" x 25"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35in W x 25in D x 49in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch,Birch Veneer,Mirror,Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Dark tobacco and black finish |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Pentagon |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099937 |
| Product SKU: | 401678 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Black Corner Bar Cabinet |
| Corner Bar Cabinet |
| Black Corner Bar Cabinet |
| Cosmo Brown Black Corner Bar |
| Brown Black Corner Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a little fun and fashion flair to your space with this Cosmo Brown and Black Corner Bar Cabinet. This compact cabinet features an easy-open front door that pulls down to reveal bar accessory and bottle storage while doubling as a counter or serving shelf. A mirrored back wall provides added elegance, while the open cubbie space and three pull out drawers add room for display, storage and organization. Funky geometric side panels frame the sides adding an air of contemporary chic. 49" x 35" x 25"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35in W x 25in D x 49in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch,Birch Veneer,Mirror,Glass |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Dark tobacco and black finish |
| Product Color: | Brown |
| Shape: | Pentagon |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099937 |
| Product SKU: | 401678 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Black Corner Bar Cabinet |
| Corner Bar Cabinet |
| Black Corner Bar Cabinet |
| Cosmo Brown Black Corner Bar |
| Brown Black Corner Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























