
Cooper Ii Industrial Standard Height Table, Natural Elm By Benzara
This Industrial Inspired Dining Table Is A Great Addition To Any Restoration-decorated Dining Space. The Metal Legs Frames Contrast Beautifully With The Wooden Table Top. Tapering Legs Sturdily Uphold The Entire Piece While Adding A Touch Of Modern Eccentricity.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.5 H x 36 W x 60 L |
| Product Material: | Metal Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Natural Elm |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM123398 |
| Product UPC: | 842822154192 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Natural Wood Grain Surface |
| Wooden Table Top |
| Metal Legs And Durable. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Cooper Ii Industrial Standard Height Table, Natural Elm By Benzara
This Industrial Inspired Dining Table Is A Great Addition To Any Restoration-decorated Dining Space. The Metal Legs Frames Contrast Beautifully With The Wooden Table Top. Tapering Legs Sturdily Uphold The Entire Piece While Adding A Touch Of Modern Eccentricity.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.5 H x 36 W x 60 L |
| Product Material: | Metal Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Natural Elm |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM123398 |
| Product UPC: | 842822154192 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Natural Wood Grain Surface |
| Wooden Table Top |
| Metal Legs And Durable. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Industrial Inspired Dining Table Is A Great Addition To Any Restoration-decorated Dining Space. The Metal Legs Frames Contrast Beautifully With The Wooden Table Top. Tapering Legs Sturdily Uphold The Entire Piece While Adding A Touch Of Modern Eccentricity.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.5 H x 36 W x 60 L |
| Product Material: | Metal Solid Wood Wood Veneer & Others |
| Product Color: | Natural Elm |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM123398 |
| Product UPC: | 842822154192 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Natural Wood Grain Surface |
| Wooden Table Top |
| Metal Legs And Durable. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























