
Converge Bookcase Brown By LumiSource
Blending sleek sophistication with rustic charm, the Converge Bookcase by LumiSource is the perfect choice for showcasing your books, accessories, decor, and more. Its stylish and clean design will compliment any room, making it the perfect addition to your home.
Specifications
| Product Dimensions | 41 H x 46 W x 13.25 L |
| Shelf Width | 42.25-38.5" |
| Shelf Height | 21.5-22" |
| Shelf Clearance | 16.75-17" |
| Shelf Length | 9.5" |
| Shelf Thickness | .75" |
| Product Material: | Bamboo, Painted Steel |
| Product Color: | Antique Steel, Espresso Bamboo |
| Product SKU: | OBC-CONVERGE ANE |
| Product UPC: | 681144105655 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Industrial styling |
| Three open shelves |
| Sturdy metal frame |
| Textured wood |
| Multi-use bookcase |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $150.00
-65%$150.00
$52.50More Images













Converge Bookcase Brown By LumiSource
Blending sleek sophistication with rustic charm, the Converge Bookcase by LumiSource is the perfect choice for showcasing your books, accessories, decor, and more. Its stylish and clean design will compliment any room, making it the perfect addition to your home.
Specifications
| Product Dimensions | 41 H x 46 W x 13.25 L |
| Shelf Width | 42.25-38.5" |
| Shelf Height | 21.5-22" |
| Shelf Clearance | 16.75-17" |
| Shelf Length | 9.5" |
| Shelf Thickness | .75" |
| Product Material: | Bamboo, Painted Steel |
| Product Color: | Antique Steel, Espresso Bamboo |
| Product SKU: | OBC-CONVERGE ANE |
| Product UPC: | 681144105655 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Industrial styling |
| Three open shelves |
| Sturdy metal frame |
| Textured wood |
| Multi-use bookcase |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Blending sleek sophistication with rustic charm, the Converge Bookcase by LumiSource is the perfect choice for showcasing your books, accessories, decor, and more. Its stylish and clean design will compliment any room, making it the perfect addition to your home.
Specifications
| Product Dimensions | 41 H x 46 W x 13.25 L |
| Shelf Width | 42.25-38.5" |
| Shelf Height | 21.5-22" |
| Shelf Clearance | 16.75-17" |
| Shelf Length | 9.5" |
| Shelf Thickness | .75" |
| Product Material: | Bamboo, Painted Steel |
| Product Color: | Antique Steel, Espresso Bamboo |
| Product SKU: | OBC-CONVERGE ANE |
| Product UPC: | 681144105655 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Industrial styling |
| Three open shelves |
| Sturdy metal frame |
| Textured wood |
| Multi-use bookcase |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























