
Contoured Seat Wooden Frame Swivel Barstool With Angled Legs, Dark Brown By Benzara
Add a casual seating to your home by bringing in this transitional style swivel Barstool, featuring contoured wooden seat and showcases grain details. Constructed sturdily from hardwood, it is accented with dark brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 17.5 H x 31 W x 17.5 L |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61418 |
| Product UPC: | 192551419551 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool only |
| Transitional style construction |
| Contoured wooden seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Contoured Seat Wooden Frame Swivel Barstool With Angled Legs, Dark Brown By Benzara
Add a casual seating to your home by bringing in this transitional style swivel Barstool, featuring contoured wooden seat and showcases grain details. Constructed sturdily from hardwood, it is accented with dark brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 17.5 H x 31 W x 17.5 L |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61418 |
| Product UPC: | 192551419551 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool only |
| Transitional style construction |
| Contoured wooden seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a casual seating to your home by bringing in this transitional style swivel Barstool, featuring contoured wooden seat and showcases grain details. Constructed sturdily from hardwood, it is accented with dark brown finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 17.5 H x 31 W x 17.5 L |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM61418 |
| Product UPC: | 192551419551 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Barstool only |
| Transitional style construction |
| Contoured wooden seat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























