
Contemporary Wave Wall Mirror By Homeroots
Add some shine to a room that needs it with the Contemporary Wave Wall Mirror. Simple and clean, this contemporary mirror features a clear, striped frame that gives this well made wall mirror a harmonized appearance. It has a wavy appearance that is perfect for the spring and summer time. It isn't like any other mirrors. This mirror makes any room glow with its fantastic frame. 37.4" x 29.5" x 1.4".
Specifications
| Product Dimensions: | 37.4" H x 29.5" W x 1.4" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396601 |
| Product UPC: | 808230067455 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $303.49
-65%$303.49
$106.22More Images







Contemporary Wave Wall Mirror By Homeroots
Add some shine to a room that needs it with the Contemporary Wave Wall Mirror. Simple and clean, this contemporary mirror features a clear, striped frame that gives this well made wall mirror a harmonized appearance. It has a wavy appearance that is perfect for the spring and summer time. It isn't like any other mirrors. This mirror makes any room glow with its fantastic frame. 37.4" x 29.5" x 1.4".
Specifications
| Product Dimensions: | 37.4" H x 29.5" W x 1.4" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396601 |
| Product UPC: | 808230067455 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some shine to a room that needs it with the Contemporary Wave Wall Mirror. Simple and clean, this contemporary mirror features a clear, striped frame that gives this well made wall mirror a harmonized appearance. It has a wavy appearance that is perfect for the spring and summer time. It isn't like any other mirrors. This mirror makes any room glow with its fantastic frame. 37.4" x 29.5" x 1.4".
Specifications
| Product Dimensions: | 37.4" H x 29.5" W x 1.4" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396601 |
| Product UPC: | 808230067455 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























