
Contemporary Mirrored Circle Double Door Bar Cabinet By Homeroots
Keep your favorite drinks close at hand with this Contemporary Mirrored Circle Double Door Bar Cabinet. Two shelves organize spare glassware and bar essentials, while double doors tuck away necessities for a clean and clutter-free space. The geometric front design of the cabinet handles is mirrored and adds a contemporary feel. Add glamorous style and dimension to your dining area or living room while you entertain like a pro with this storage filled bar cabinet that contains bottle holder rack for 6 and hanging stemware racks. 29.3" x 31.5" x 17.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 17.25in D x 29.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Pvc Veneer, Mirror,Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Natural and chrome finish |
| Product Color: | Natural |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100107 |
| Product SKU: | 401695 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Circle Double Door Bar |
| Circle Double Door Bar Cabinet |
| Contemporary Mirrored Circle Double Door |
| Double Door Bar Cabinet |
| Mirrored Circle Double Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $440.29
-65%$440.29
$154.10More Images








Contemporary Mirrored Circle Double Door Bar Cabinet By Homeroots
Keep your favorite drinks close at hand with this Contemporary Mirrored Circle Double Door Bar Cabinet. Two shelves organize spare glassware and bar essentials, while double doors tuck away necessities for a clean and clutter-free space. The geometric front design of the cabinet handles is mirrored and adds a contemporary feel. Add glamorous style and dimension to your dining area or living room while you entertain like a pro with this storage filled bar cabinet that contains bottle holder rack for 6 and hanging stemware racks. 29.3" x 31.5" x 17.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 17.25in D x 29.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Pvc Veneer, Mirror,Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Natural and chrome finish |
| Product Color: | Natural |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100107 |
| Product SKU: | 401695 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Circle Double Door Bar |
| Circle Double Door Bar Cabinet |
| Contemporary Mirrored Circle Double Door |
| Double Door Bar Cabinet |
| Mirrored Circle Double Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Keep your favorite drinks close at hand with this Contemporary Mirrored Circle Double Door Bar Cabinet. Two shelves organize spare glassware and bar essentials, while double doors tuck away necessities for a clean and clutter-free space. The geometric front design of the cabinet handles is mirrored and adds a contemporary feel. Add glamorous style and dimension to your dining area or living room while you entertain like a pro with this storage filled bar cabinet that contains bottle holder rack for 6 and hanging stemware racks. 29.3" x 31.5" x 17.3"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 31.5in W x 17.25in D x 29.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Pvc Veneer, Mirror,Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Natural and chrome finish |
| Product Color: | Natural |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100107 |
| Product SKU: | 401695 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Circle Double Door Bar |
| Circle Double Door Bar Cabinet |
| Contemporary Mirrored Circle Double Door |
| Double Door Bar Cabinet |
| Mirrored Circle Double Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























