
Contemporary Grid Lines Three Door Accent Cabinet By Homeroots
This Contemporary Grid Lines Three Door Accent Cabinet will make a bold statement in your space. Unique and not the same as all the neighbors, this low-profile and multi-function cabinet is a credenza, buffet, accent cabinet that works well in most any room in the house, including the office. Six shelves behind the three no knob doors prodivde tons of storage in an updated and modern way. Keep your living space clean and contemporary with this weathered gray and gunmetal sideboard buffet cabinet. 27.25" x 53" x 15.7"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 53in W x 15.75in D x 27.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Weathered gray and gunmetal gray finish |
| Product Color: | Green |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100091 |
| Product SKU: | 401694 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grid Lines Door Accent Cabinet |
| Lines Door Accent Cabinet |
| Contemporary Grid Lines Door Accent |
| Door Accent Cabinet |
| Contemporary Grid Lines Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $484.41
-65%$484.41
$169.54More Images








Contemporary Grid Lines Three Door Accent Cabinet By Homeroots
This Contemporary Grid Lines Three Door Accent Cabinet will make a bold statement in your space. Unique and not the same as all the neighbors, this low-profile and multi-function cabinet is a credenza, buffet, accent cabinet that works well in most any room in the house, including the office. Six shelves behind the three no knob doors prodivde tons of storage in an updated and modern way. Keep your living space clean and contemporary with this weathered gray and gunmetal sideboard buffet cabinet. 27.25" x 53" x 15.7"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 53in W x 15.75in D x 27.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Weathered gray and gunmetal gray finish |
| Product Color: | Green |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100091 |
| Product SKU: | 401694 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grid Lines Door Accent Cabinet |
| Lines Door Accent Cabinet |
| Contemporary Grid Lines Door Accent |
| Door Accent Cabinet |
| Contemporary Grid Lines Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Contemporary Grid Lines Three Door Accent Cabinet will make a bold statement in your space. Unique and not the same as all the neighbors, this low-profile and multi-function cabinet is a credenza, buffet, accent cabinet that works well in most any room in the house, including the office. Six shelves behind the three no knob doors prodivde tons of storage in an updated and modern way. Keep your living space clean and contemporary with this weathered gray and gunmetal sideboard buffet cabinet. 27.25" x 53" x 15.7"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 53in W x 15.75in D x 27.25in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch Veneer, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Weathered gray and gunmetal gray finish |
| Product Color: | Green |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100091 |
| Product SKU: | 401694 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grid Lines Door Accent Cabinet |
| Lines Door Accent Cabinet |
| Contemporary Grid Lines Door Accent |
| Door Accent Cabinet |
| Contemporary Grid Lines Door |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























