
Contemporary 2 Drawer Tv Stand With Media Compartments, Black And White By Benzara
Provide a perfect home to your TV with the inclusion of this contemporary style TV stand. Featuring a blend of MDF, veneer, and Particle Board for its sturdy construction, it comes with multiple storage compartments, two drawer storage, and cutout at the back for wire management.
Specifications
| Product Dimensions: | 19 H x 16 W x 70 L |
| Product Material: | Veneer, MDF, Particle Board |
| Product Color: | White and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM211123 |
| Product UPC: | 192551412125 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of TV Stand |
| Rectangular in shape |
| Open storage compartments |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $798.08
-65%$798.08
$279.33More Images




Contemporary 2 Drawer Tv Stand With Media Compartments, Black And White By Benzara
Provide a perfect home to your TV with the inclusion of this contemporary style TV stand. Featuring a blend of MDF, veneer, and Particle Board for its sturdy construction, it comes with multiple storage compartments, two drawer storage, and cutout at the back for wire management.
Specifications
| Product Dimensions: | 19 H x 16 W x 70 L |
| Product Material: | Veneer, MDF, Particle Board |
| Product Color: | White and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM211123 |
| Product UPC: | 192551412125 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of TV Stand |
| Rectangular in shape |
| Open storage compartments |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Provide a perfect home to your TV with the inclusion of this contemporary style TV stand. Featuring a blend of MDF, veneer, and Particle Board for its sturdy construction, it comes with multiple storage compartments, two drawer storage, and cutout at the back for wire management.
Specifications
| Product Dimensions: | 19 H x 16 W x 70 L |
| Product Material: | Veneer, MDF, Particle Board |
| Product Color: | White and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM211123 |
| Product UPC: | 192551412125 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of TV Stand |
| Rectangular in shape |
| Open storage compartments |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























