
Constellation Bookcase Black By LumiSource
With its pleasant design and modern lines, the Constellation Bookcase by LumiSource is a unique statement in any office space. Featuring a geometric gold metal frame and black or white wood shelves. Modern elegance at its finest, the Constellation Bookcase will work great in a variety of spaces!
Specifications
| Product Dimensions | 49.25 H x 23.5 W x 12.5 L |
| Shelf Height 1 | 0.75" |
| Shelf Height 2 | 16" |
| Shelf Height 3 | 29.75" |
| Shelf Height 4 | 43.75" |
| Shelf Depth | 11.75" |
| Shelf Width | 22" |
| Shelf Clearance | 12.5" |
| Product Material: | MDF, Painted Metal |
| Product Color: | Gold Metal, Black MDF |
| Product SKU: | OBC-CONSTELLATION AUBK |
| Product UPC: | 681144136826 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Four open wood shelves |
| Sturdy metal frame |
| Sleek gold finish |
| Black wood finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $350.00
-65%$350.00
$122.50More Images













Constellation Bookcase Black By LumiSource
With its pleasant design and modern lines, the Constellation Bookcase by LumiSource is a unique statement in any office space. Featuring a geometric gold metal frame and black or white wood shelves. Modern elegance at its finest, the Constellation Bookcase will work great in a variety of spaces!
Specifications
| Product Dimensions | 49.25 H x 23.5 W x 12.5 L |
| Shelf Height 1 | 0.75" |
| Shelf Height 2 | 16" |
| Shelf Height 3 | 29.75" |
| Shelf Height 4 | 43.75" |
| Shelf Depth | 11.75" |
| Shelf Width | 22" |
| Shelf Clearance | 12.5" |
| Product Material: | MDF, Painted Metal |
| Product Color: | Gold Metal, Black MDF |
| Product SKU: | OBC-CONSTELLATION AUBK |
| Product UPC: | 681144136826 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Four open wood shelves |
| Sturdy metal frame |
| Sleek gold finish |
| Black wood finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its pleasant design and modern lines, the Constellation Bookcase by LumiSource is a unique statement in any office space. Featuring a geometric gold metal frame and black or white wood shelves. Modern elegance at its finest, the Constellation Bookcase will work great in a variety of spaces!
Specifications
| Product Dimensions | 49.25 H x 23.5 W x 12.5 L |
| Shelf Height 1 | 0.75" |
| Shelf Height 2 | 16" |
| Shelf Height 3 | 29.75" |
| Shelf Height 4 | 43.75" |
| Shelf Depth | 11.75" |
| Shelf Width | 22" |
| Shelf Clearance | 12.5" |
| Product Material: | MDF, Painted Metal |
| Product Color: | Gold Metal, Black MDF |
| Product SKU: | OBC-CONSTELLATION AUBK |
| Product UPC: | 681144136826 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Four open wood shelves |
| Sturdy metal frame |
| Sleek gold finish |
| Black wood finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























