
Compact Teak 3 tier Corner Shower Outdoor Bench in Natural Finish By Homeroots
This compact size of 13" length x 13" width x 34" height provides a compact footprint that will fit in most tight areas. These corner shelves include foot leveling pads to provide extra flexibility and stability to allow stabilization due to any minor slope, and uneven surfaces, like shower floors.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Stools & Benches |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Natural Brown |
| Finish: | Natural Wood Finish |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376737 |
| Product UPC: | 4512822891828 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tier Corner Shower Outdoor Bench |
| Shower Outdoor Bench Natural Finish |
| Corner Shower Outdoor Bench Natural |
| Teak Tier Corner Shower Outdoor |
| Corner Shower Outdoor Bench |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Compact Teak 3 tier Corner Shower Outdoor Bench in Natural Finish By Homeroots
This compact size of 13" length x 13" width x 34" height provides a compact footprint that will fit in most tight areas. These corner shelves include foot leveling pads to provide extra flexibility and stability to allow stabilization due to any minor slope, and uneven surfaces, like shower floors.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Stools & Benches |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Natural Brown |
| Finish: | Natural Wood Finish |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376737 |
| Product UPC: | 4512822891828 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tier Corner Shower Outdoor Bench |
| Shower Outdoor Bench Natural Finish |
| Corner Shower Outdoor Bench Natural |
| Teak Tier Corner Shower Outdoor |
| Corner Shower Outdoor Bench |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This compact size of 13" length x 13" width x 34" height provides a compact footprint that will fit in most tight areas. These corner shelves include foot leveling pads to provide extra flexibility and stability to allow stabilization due to any minor slope, and uneven surfaces, like shower floors.
Specifications
| Product Category: | Outdoor Stools & Benches |
| Product Dimensions: | 12in W x 12in D x 33in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Natural Brown |
| Finish: | Natural Wood Finish |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376737 |
| Product UPC: | 4512822891828 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tier Corner Shower Outdoor Bench |
| Shower Outdoor Bench Natural Finish |
| Corner Shower Outdoor Bench Natural |
| Teak Tier Corner Shower Outdoor |
| Corner Shower Outdoor Bench |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























