
Colorful Pelican Wall Décor By Homeroots
Vintage and distressed, the Colorful Pelican Wall Decor is rustic and nautical with a slight French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of the wall art. The colorful Pelican stands out against the background of distressed colors of agua and grey. This piece comes in two different sizes and makes a unique addition to any beach house, living space, or bedroom. 26" x 15" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 26" H x 15" W x 2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401574 |
| Product UPC: | 808230098893 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Colorful Pelican Wall Décor By Homeroots
Vintage and distressed, the Colorful Pelican Wall Decor is rustic and nautical with a slight French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of the wall art. The colorful Pelican stands out against the background of distressed colors of agua and grey. This piece comes in two different sizes and makes a unique addition to any beach house, living space, or bedroom. 26" x 15" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 26" H x 15" W x 2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401574 |
| Product UPC: | 808230098893 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and distressed, the Colorful Pelican Wall Decor is rustic and nautical with a slight French flair. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of the wall art. The colorful Pelican stands out against the background of distressed colors of agua and grey. This piece comes in two different sizes and makes a unique addition to any beach house, living space, or bedroom. 26" x 15" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 26" H x 15" W x 2" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401574 |
| Product UPC: | 808230098893 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























