
Colarado Black Leather Suspended Seat Accent Chair with Iron Frame By Homeroots
Colarado Black Leather Suspended Seat Accent Chair with Iron Frame |A stylish chair featuring premium leather, suspended seating in a black tone.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 27.75in W x 29.5in D x 32.75in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380637 |
| Product UPC: | 4512822716176 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Suspended Seat Accent Chair Iron |
| Colarado Black Leather Suspended Seat |
| Leather Suspended Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Iron Frame |
| Seat Accent Chair Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,423.86
-65%$1,423.86
$498.35More Images






Colarado Black Leather Suspended Seat Accent Chair with Iron Frame By Homeroots
Colarado Black Leather Suspended Seat Accent Chair with Iron Frame |A stylish chair featuring premium leather, suspended seating in a black tone.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 27.75in W x 29.5in D x 32.75in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380637 |
| Product UPC: | 4512822716176 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Suspended Seat Accent Chair Iron |
| Colarado Black Leather Suspended Seat |
| Leather Suspended Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Iron Frame |
| Seat Accent Chair Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Colarado Black Leather Suspended Seat Accent Chair with Iron Frame |A stylish chair featuring premium leather, suspended seating in a black tone.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 27.75in W x 29.5in D x 32.75in H |
| Product Material: | Leather |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380637 |
| Product UPC: | 4512822716176 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Suspended Seat Accent Chair Iron |
| Colarado Black Leather Suspended Seat |
| Leather Suspended Seat Accent Chair |
| Seat Accent Chair Iron Frame |
| Seat Accent Chair Iron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























