
Coffee Counter Stool By Homeroots
Fascinating as it may seem, this Coffee Counter Stool is an abstract glory. It's strong iron legs have been stylishly twisted and bent to provide the perfect balance and support. Choose this to complete your perfect contemporary decor. Place it in the kitchen or the living room. 26" x 16.5" x 12.5"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 12.5in D x 26in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822868998 |
| Product SKU: | 389037 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $298.75
-65%$298.75
$104.56More Images





Coffee Counter Stool By Homeroots
Fascinating as it may seem, this Coffee Counter Stool is an abstract glory. It's strong iron legs have been stylishly twisted and bent to provide the perfect balance and support. Choose this to complete your perfect contemporary decor. Place it in the kitchen or the living room. 26" x 16.5" x 12.5"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 12.5in D x 26in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822868998 |
| Product SKU: | 389037 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fascinating as it may seem, this Coffee Counter Stool is an abstract glory. It's strong iron legs have been stylishly twisted and bent to provide the perfect balance and support. Choose this to complete your perfect contemporary decor. Place it in the kitchen or the living room. 26" x 16.5" x 12.5"
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 12.5in D x 26in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Coffee |
| Product Color: | Dark Brown |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822868998 |
| Product SKU: | 389037 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























