
Clio Light Gray Computer Desk with Drawer By Homeroots
Stay organized and efficient with the amazing Clio Light Gray Computer Desk with Drawer. Stylish and super practical, this is a beautiful minimalistic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and a spacious drawer with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful light gray finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 17.7 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403831 |
| Product UPC: | 808230121157 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Clio Light Gray Computer Desk |
| Light Gray Computer Desk Drawer |
| Gray Computer Desk Drawer |
| Light Gray Computer Desk |
| Computer Desk Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $115.84
-65%$115.84
$40.54More Images




Clio Light Gray Computer Desk with Drawer By Homeroots
Stay organized and efficient with the amazing Clio Light Gray Computer Desk with Drawer. Stylish and super practical, this is a beautiful minimalistic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and a spacious drawer with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful light gray finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 17.7 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403831 |
| Product UPC: | 808230121157 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Clio Light Gray Computer Desk |
| Light Gray Computer Desk Drawer |
| Gray Computer Desk Drawer |
| Light Gray Computer Desk |
| Computer Desk Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with the amazing Clio Light Gray Computer Desk with Drawer. Stylish and super practical, this is a beautiful minimalistic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and a spacious drawer with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful light gray finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 17.7 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403831 |
| Product UPC: | 808230121157 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Clio Light Gray Computer Desk |
| Light Gray Computer Desk Drawer |
| Gray Computer Desk Drawer |
| Light Gray Computer Desk |
| Computer Desk Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























