
Clio Black Computer Desk with Two Drawers By Homeroots
Stay organized and efficient with the amazing Clio Black Computer Desk with Two Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful minimalistic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and two spacious drawers with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful black wenge finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 17.7 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403833 |
| Product UPC: | 808230121171 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Clio Black Computer Desk Drawers |
| Clio Black Computer Desk |
| Black Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $205.86
-65%$205.86
$72.05More Images




Clio Black Computer Desk with Two Drawers By Homeroots
Stay organized and efficient with the amazing Clio Black Computer Desk with Two Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful minimalistic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and two spacious drawers with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful black wenge finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 17.7 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403833 |
| Product UPC: | 808230121171 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Clio Black Computer Desk Drawers |
| Clio Black Computer Desk |
| Black Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with the amazing Clio Black Computer Desk with Two Drawers. Stylish and super practical, this is a beautiful minimalistic desk for any home or office. Perfectly suitable for small home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface and two spacious drawers with all-metal hardware. The entire desk is made from a high-quality particle board with a beautiful black wenge finish. 30" H x 47" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.5 H x 47.3 W x 17.7 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403833 |
| Product UPC: | 808230121171 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Clio Black Computer Desk Drawers |
| Clio Black Computer Desk |
| Black Computer Desk Drawers |
| Computer Desk Drawers |
| Black Computer Desk |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























