
Clear Tempered Glass Side Table with Walnut Base By Homeroots
Add this unique and visually mesmerizing 24" ledell side table to your home for a modern feel. With the marriage of clear tempered glass and a walnut stained base, this side table is sure to catch the eye of any guest. Whether it stands by the couch or on its own, the ledell side table makes a distinct and warm statement. Beautifully designed without compromising strength and durability, it augments your living room with an unmatchable contemporary style and feel.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 19.69in H |
| Product Material: | Glass, Tempered |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Triangle |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 357542 |
| Product UPC: | 4512839612768 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tempered Glass Table Walnut Base |
| 69 Clear Tempered Glass Table |
| Glass Table Walnut |
| Clear Tempered Glass Table Walnut |
| Tempered Glass Table Walnut |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $499.09
-65%$499.09
$174.68More Images




Clear Tempered Glass Side Table with Walnut Base By Homeroots
Add this unique and visually mesmerizing 24" ledell side table to your home for a modern feel. With the marriage of clear tempered glass and a walnut stained base, this side table is sure to catch the eye of any guest. Whether it stands by the couch or on its own, the ledell side table makes a distinct and warm statement. Beautifully designed without compromising strength and durability, it augments your living room with an unmatchable contemporary style and feel.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 19.69in H |
| Product Material: | Glass, Tempered |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Triangle |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 357542 |
| Product UPC: | 4512839612768 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tempered Glass Table Walnut Base |
| 69 Clear Tempered Glass Table |
| Glass Table Walnut |
| Clear Tempered Glass Table Walnut |
| Tempered Glass Table Walnut |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add this unique and visually mesmerizing 24" ledell side table to your home for a modern feel. With the marriage of clear tempered glass and a walnut stained base, this side table is sure to catch the eye of any guest. Whether it stands by the couch or on its own, the ledell side table makes a distinct and warm statement. Beautifully designed without compromising strength and durability, it augments your living room with an unmatchable contemporary style and feel.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 19.69in H |
| Product Material: | Glass, Tempered |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Triangle |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 357542 |
| Product UPC: | 4512839612768 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Tempered Glass Table Walnut Base |
| 69 Clear Tempered Glass Table |
| Glass Table Walnut |
| Clear Tempered Glass Table Walnut |
| Tempered Glass Table Walnut |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























