
Clear Acrylic Rolling Server Bar Cart By Homeroots
Hand crafted to perfection, the Clear Acrylic Trolley Server emanates contemporary elegance. Clear cut acrylic shelves are supported with acrylic frames that are bent on the top for easy handling. Four caster transparent 360 degree wheels allows for easy mobility around your home. It also comprises of a wheel stopper just when you need to put a brake on it! Strikingly modern, this trolley sever is bound to enhance any corner of your home. 32.5" x 34.25" x 18"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 34.25in W x 18in D x 32.5in H |
| Product Material: | Acrylic |
| Finish: | Clear Acrylic |
| Product Color: | Clear |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868073 |
| Product SKU: | 388954 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Rolling Server Bar Cart |
| Clear Acrylic Rolling Server Bar |
| Acrylic Rolling Server Bar |
| Clear Acrylic Rolling Server |
| Rolling Server Bar Cart |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,410.15
-65%$1,410.15
$493.55More Images





Clear Acrylic Rolling Server Bar Cart By Homeroots
Hand crafted to perfection, the Clear Acrylic Trolley Server emanates contemporary elegance. Clear cut acrylic shelves are supported with acrylic frames that are bent on the top for easy handling. Four caster transparent 360 degree wheels allows for easy mobility around your home. It also comprises of a wheel stopper just when you need to put a brake on it! Strikingly modern, this trolley sever is bound to enhance any corner of your home. 32.5" x 34.25" x 18"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 34.25in W x 18in D x 32.5in H |
| Product Material: | Acrylic |
| Finish: | Clear Acrylic |
| Product Color: | Clear |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868073 |
| Product SKU: | 388954 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Rolling Server Bar Cart |
| Clear Acrylic Rolling Server Bar |
| Acrylic Rolling Server Bar |
| Clear Acrylic Rolling Server |
| Rolling Server Bar Cart |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hand crafted to perfection, the Clear Acrylic Trolley Server emanates contemporary elegance. Clear cut acrylic shelves are supported with acrylic frames that are bent on the top for easy handling. Four caster transparent 360 degree wheels allows for easy mobility around your home. It also comprises of a wheel stopper just when you need to put a brake on it! Strikingly modern, this trolley sever is bound to enhance any corner of your home. 32.5" x 34.25" x 18"
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 34.25in W x 18in D x 32.5in H |
| Product Material: | Acrylic |
| Finish: | Clear Acrylic |
| Product Color: | Clear |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822868073 |
| Product SKU: | 388954 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Rolling Server Bar Cart |
| Clear Acrylic Rolling Server Bar |
| Acrylic Rolling Server Bar |
| Clear Acrylic Rolling Server |
| Rolling Server Bar Cart |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























